Drobečková navigace

Úvod > Rozvoj obce > Uskutečněné projekty > Projekty 2014

Projekty 2014

Pískovcový kříž u kostela

Olomoucký kraj poskytl dotaci ve výši 30.000,- Kč z programu Obnova staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji na restaurování pískovcového kříže v Pavlovicích u Kojetína.

 

Oprava kříže byla provedena v dubnu 2014.

Celkové náklady na restaurování kříže činily 49.910,- Kč.

 Projekt obnovy se uskutečnil za finanční podpory Olomouckého kraje

 

logo.png

 

 

Obnova hřbitova v Pavlovicích u Kojetína

„Pietní místo setkávání minulosti, přítomnosti a budoucnosti“ 

 OBNOVA HŘBITOVA V PAVLOVICÍCH U KOJETÍNA

Na místním hřbitově byly vybudovány nové chodníky - komunikační osy a vedlejších větve, umístěny čtyři sloupy veřejného osvětlení. Při realizaci projektu bylo myšleno i na bezpečnost návštěvníků hřbitova. Veškeré úpravy směřovaly k tomu, aby toto místo získalo důstojnější ráz a díky parkovému mobiliáři se budou moci návštěvníci hřbitova na chvilku zastavit a zavzpomínat si na své blízké, kteří již nejsou mezi námi.

Projekt byl ukončen v září 2014, celkové náklady činily 624.460,66 Kč. V rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2014 poskytl Olomoucký kraj na tento projekt příspěvek ve výši 300.000,- Kč.

Projekt obnovy se uskutečnil za finanční podpory Olomouckého kraje

 logo Oloucký kraj

 

 

 Rekonstrukce chodníku od obchodu ke hřišti na Lhotě

Z prostředků obce byl vybudován nový chodník na Lhotě, celkové náklady činily 281 630 Kč. Na tento chodník navazuje odstavná plocha pro dětské hřiště na Lhotě, náklady činily 74 020 Kč. Provedla firma Ing. Michal Ondrišík.

       

   

 

Květná zahrada

Květná zahrada je navržena tak, aby bez prodlevy kvetla od jarních měsíců až do zámrazu. Na přelomu měsíce dubna a května 2014 proběhla výsadba listnatých stromů. Na podzim 2014 byly vysazeny různé druhy keřů a polokeřů. Náklady na vybudování květné zahrady činily 52.900,- Kč.

   

  

Oprava zastávky v Unčicích

        

Nová odstavná plocha pod kontejnery v Unčicích

 Nová vývěska a odpočívadlo v Unčicích

 vše vybudováno za pomoci občanů Unčic