Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Kulturní dění v obci

Kulturní dění v obci

Rok 2021

2021_první-pomoc_m.jpgKurz první pomoci

3. 9. 2021 jsme měli opět možnost absolvovat Kurz první pomoci prakticky a pro laiky. Paní lektorka Monika Ševčíková shrnula zásady první pomoci v nejčastějších situacích a vždy jsme měli možnost si ošetření i prakticky a pod dohledem vyzkoušet. Akce se vydařila, počasí nám přálo a doufejme, že tyto nově nabyté znalosti a dovednosti nebudeme moc často potřebovat.

Fotogalerie

hr.jpg

 zahajeni-prazdnin-2021_s.jpgZahájení prázdnin

Obec Pavlovice a Kojetína a TJ Pavlovice u Kojetína, z.s. uspořádali pro všechny občany a zejména děti Zahájení prázdnin, které se uskutečnilo 2. 7. 2021 od 17:00 na fotbalovém hřišti v Pavlovicích. Byl připraven program pro děti ve spolupráci s SDH Věžky, malování na obličej, balonky a cukrová vata a výborné občerstvení z udírny a grilu, pivo, nealko. 

Fotogalerie

hr.jpg

fotosoutěž-2021_s.jpgVyfoť přírodu 2021

Obec Pavlovice u Kojetína vyhlašuje časosběrnou fotografickou soutěž.

Fotografie na téma „Výsadba v obci ve čtyřech obdobích roku“ pošlete na email fotkypavlovice@gmail.com. Každé období bude vyhodnoceno zvlášť a hlavní cenu získá autor nejlepší fotografie, která bude použita pro kalendář mikroregionu Němčicko pro rok 2022.

Dílčí vyhodnocení proběhne ve čtyřech částech:

  • Jarní část 1. 6. - 20. 6. 2021 - vítězem se stala Aneta Hradilová s fotografií Koupaliště

Aneta Hradilová.jpg

  • Letní část 21. 6. - 31. 8. 2021

 

  • Podzimní část 1. 9. -31. 10. 2021
  • Zimní část 1. 11. - 27. 11. 2021

Podrobné informace k velikosti fotografií a pravidlům:

  • Minimální velikost fotografií  1524 x 1087 px
  • Fotografie nesmí být rozmazané 
  • Účastí v soutěži souhlasíte s možným zveřejněním fotografií v obecních tiskových a elektronických materiálech a s uveřejněním v tiskových materiálech Mikroregionu Němčicko
  • Vítězové budou informováni a odměněni po skončení každé části

  hr.jpg

pavlovicky-disneyland_s.jpgPavlovický Disneyland

Nouzová hra pro všechny věkové kategorie. Úkolem bylo vyluštit šifry a najít obrázek Disney postavičky na místě z šifry. Úspěšní hráči byli odměněni.

Fotogalerie

 Plakáty k akci:

pavlovicky-disneyland-vysledky_m.jpgpavlovicky-disneyland_m.jpg

 

hr.jpg

police-symphony-orchestra.JPGMuzikanti z Police Symphony Orchestra zahrají 30. ledna 2021 živě i v Pavlovicích u Kojetína
Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují připravuje na sobotu 30. ledna 2021 od 15:00 – 15:20 hodin pro posluchače hudební happening „Na slyšenou!“. Ten je koncipován jako živé vysílání pro obyvatele obcí a měst v
celé České republice prostřednictvím místních rozhlasů. Cílem je vnést do veřejného prostoru pozitivní náladu prostřednictvím živé kultury, samozřejmě s veškerým respektem a ohledem na bezpečnost v aktuální situaci.
“S orchestrem chceme poukázat na to, že i v těžké době, je potřeba hledat cesty jak dostat živou kulturu k publiku. Cítíme, jak je nezbytné hledat i cesty k sobě navzájem, a to v jakékoliv době”, vysvětluje záměr orchestru jeho zakladatelka Petra Soukupová a dodává: „Myslím, že v každé době je málo pozitivních zpráv, natož pak v této. Rádi bychom tak k co nejvíce lidem dostali obyčejnou radost prostřednictvím naší hudby. Snad potěší.“
Těšit se můžeme na Krkonošské pohádky, lyrikálové Hladiny s Honzou Sklenářem, zazní hitovka Warvick Avenue v podání Karolíny Soukupové a Mišíkův Sluneční hrob“,

 

Rok 2020

Rozsvícení obce a vánočního stromu

Rozsvícení obce a vánočního stromu

Letos poprvé společně netradičně rozsvítíme nejen vánoční strom, ale i celou obec - světýlka, svíčky a lucerničky, které zdobí naše domy v neděli 29. 11. 2020 od 17:00. Tradiční program zazní z obecního rozhlasu.

Video z rozsvícení vánočního stromu a obce

hr.jpg

podzimní-souznění_s.jpgPodzimní souznění

Zveme vás k netradičnímu prožití tradičních obecních aktivit. V průběhu týdne zveřejníme několik aktivit, které bychom normálně prožili během Podzimního odpoledne. Protože to teď nejde, zveme vás k jejich prožití společně, ale na dálku a budeme rádi za jakékoliv reakce na Facebooku obce

Obecní Facebook stránka

hr.jpg

drakiada1_2020_2_s.jpgPodzimní odpoledne

V případě příznivého počasí a příznivé epidemiologické situace se uskuteční 28. 10. 2020 na fotbalovém hřišti v Pavlovicích Podzimní odpoledne se zábavnými aktivitami pro děti a drakiádou.

Z důvodu nařízení vlády zrušeno.

hr.jpg

 podzimnivyzdoba2020_s.jpgSoutěž o Nejhezčí podzimní výzdobu

Pozor pozor, kulturní komise se rozhodla ocenit mnohé krásné ozdoby našich domů a vyhlašuje soutěž o Nejhezčí podzimní výzdobu. Své příspěvky k oslavě barevného podzimu můžete zaslat ve formě fotografií na email fotkypavlovice@gmail.com. Poté budou umístěny do fotoalba na facebooku, kde bude možné pro ně prostřednictvím lajků hlasovat. Je možné (se svolením) nominovat i výzdobu těch, kteří nemají možnost zaslat fotografie sami. Těšíme se na všechny podzimní krásy!

Vítězem soutěže o Nejhezčí podzimní výzdobu se stala Ladislava Vincencová s rodinou, jejichž fotografie získaly nejvíce hlasů. Děkujeme všem účastníkům i hlasujícím. Fotografie si můžete prohlédnout na Facebooku obce:

Fotoalbum Nejhezčí podzimní výzdoba

hr.jpg

mdz2020_s.jpgOslava MDŽ a posezení se seniory

Poslední společenskou akci před vyhlášením nouzového stavu kvůli epidemii covid19 doprovodila kapela SEM TAM a hojná účast občanů.

Fotogalerie 

hr.jpg

Masopustní posezení u cimbálu cimbal2020_s.jpg

Tradiční Masopustní posezení u cimbálu, organizované TJ Pavlovice u Kojetína, doprovodil soubor Kosár.

 

hr.jpg

karneval2020_s.jpgKarneval

Dětský karneval na téma U nás na farmě se uskutečnil 1. 2. 2020 v sokolovně v Pavlovicích. Účast byla opět hojná, o program se postaral opět pan Bartošík s rodinou. Pro děti bylo připraveno občerstvení, malování na obličej a bohatá tombola. 

Fotogalerie