Drobečková navigace

Úvod > Rozvoj obce > Uskutečněné projekty > Projekty 2017

Projekty 2017

Pořízení elektrotříkolky BENYCARGO  11S

V rámci Výzvy č. 13/2016 (Prioritní oblast 5. Životní prostředí ve městech a obcích, Podoblast 5.2 Udržitelná městská doprava a mobilita) dle rozhodnutí č. 01281721 byla přidělena Obci Pavlovice u Kojetína dotace na akci: „Obec Pavlovice u Kojetína – pořízení L2E, Pavlovice u Kojetína, okres Prostějov“ na nákup pracovní elektrotříkolky. Tato elektrotříkolka slouží ke svozu bioodpadu, svozu plastového odpadu, odvozu potřebného materiálu pro obec a pro zabezpečovací a údržbové práce. Provozní nákladu jsou vzhledem k alternativnímu pohonu velice nízké – cca 5 Kč / 70 km. Nabíjení baterie trvá 7 hodin a dojezd na jedno nabití je 75 km. Cílem projektu bylo snížení provotních nákladů obce za pohonné hmoty při údržbě zeleně a veřejného prostranství. Navíc se snížil negativní dopad na životní prostředí a zdraví našich obyvatel. Realizace projektu přispěla i k ochraně před nadměrným hlukem, protože elektromotor této tříkolky je při provozu téměř nehlučný.

Pořizovací náklady elektrotříkolky Benycargo činily 58.080,- Kč, dotace ze SFŽP ČR byla poskytnuta ve výši 20.000,- Kč.

 ELEKTROTŘÍKOLKA

 Tento projekt „Obec Pavlovice u Kojetína – pořízení L2E, Pavlovice u Kojetína, okres Prostějov“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí  ministra  životního  prostředí. 

MŽP.png
www.mzp.cz

 

logo-sfzp-2r.gif 
www.sfzp.cz

 

 

Veřejné osvětlení

mpo.pngV roce 2017 bylo zmodernizováno veřejné osvětlení, celkové náklady činily 760 643,- Kč, dotace z programu EFEKT 2017 z MPO pokryla 299 582,- Kč.