Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Kulturní dění v obci

Kulturní dění v obci

Rok 2024

2024_zahájení-prázdnin_2-XS.jpgZahájení prázdnin Pevnost Boyard

Obec Pavlovice u Kojetína zve všechny a zejména děti na zahájení prázdnin na téma Pevnost Boyard, které se uskuteční 28. 6. 2024 od 17:00 na fotbalovém hřišti v Pavlovicích u Kojetína.

 

 

Za branami pevnosti vás čekají:

 • Soutěže a záludné úkoly pro týmy i jednotlivce
 • Pochoutky s vůní Francie z grilu a udírny
 • Noční dobrodružství možnost přespání na fotbalovém hřišti
  • Je třeba aby s dětmi zůstal na noc dospělý doprovod. Dále budou potřebovat spacák, karimatku a stan.  Zájemce o přespání prosím nahlaste na telefon 773165707 do pondělí 24. 6. 2024. Pro nocležníky bude zajištěna ráno snídaně a čaj. 

hr.jpg

2024_karneval2_M.jpgDětský karneval U nás na zámku

Zveme všechny malé princezny, urozené královny, pohádkové víly a také urozené prince a statečné hrdiny na dětský karneval U nás na zámku, který se uskuteční 28. ledna 2024 od 14:00 v reprezentačním sále sokolovny v Pavlovicích u Kojetína.
Těšit se můžete na tematický program, malování na obličej a královské občerstvení. Masky mají vstup zdarma, děti bez masky platí 20 Kč a dospělí 50 Kč. Těšíme se na vás!

hr.jpg

Rok 2023

Rozsvícení vánočního stromečkuRozsvícení vánočního stromu

V neděli 3. prosince jsme rozsvítili vánoční stromeček na návsi a zahájili tak dobu adventní - dobu přípravy na Vánoce. 

hr.jpg

kvaskove-pečení_L.jpgPovídání o kváskovém pečení

V pondělí 20. 11. dorazila do naší obce Terezka Sehnalová, která nám i se svými dětmi přiblížila pečení chleba z kvásku. Jak kvásek založit, jak se o něj starat a jak z něj péct nám prakticky ukázala v plné zasedací místnosti. Každý si mohl domů odnést také její kvásek, který se svou maminkou opečovávají už deset let.

hr.jpg

lampionovy-pruvod-2023_s.jpgSvatomartinský průvod

I letos jsme se vydali po stopách svatého Martina - tentokrát jsme se blíže podívali na tradice, které se k svátku svatého Martina vážou. Husy, sněhové vločky, podkovy, svatomartinské rohlíky i svatomartinské víno, ale hlavně to nejdůležitější - umění se rozdělit s tím, kdo má méně než my.

hr.jpg

drakiada2023.jpgRytířská drakiáda

Tradiční drakiáda letos ve znamení rytířských her a honu na bandity. Děti si mohly vyzkoušet historickou lukostřelbu, házení noži nebo kuželky, poté pustily do oblak své draky a v závěru pomohly odhalit skupinu banditů, která se chystala dobýt naše království. 

hr.jpg

Rybarske odpoledne 2023.pngRybářské dopoledne

Akce pořádané ve spolupráci obce Pavlovice a místní organizace MRS v Němčicích nad Hanou přilákala k Unčickému rybníku přibližně dvacítku dětí, které se nejprve dozvěděly něco o rybolovu a pak si mohly chytání ryb také samy vyzkoušet. Pro mnohé to byla první zkušenost s rybařením. Slunce a příjemné počasí přispělo k bezchybnému průběhu akce.

hr.jpg

 pyžamová-party-2023.jpgPyžamová párty pro děti

O prázdninách je ideální čas strávit v pyžamu klidně celý den a klidně i na fotbalovém hřišti. Děti si v sokolovně užily soutěže, společnou zábavu i filmový večer.

hr.jpg

 2023_indiánské-léto_L.jpgIndiánské prázdniny

Obec Pavlovice u Kojetína zve všechny a zejména děti na zahájení prázdnin s názvem Indiánské léto, které se uskuteční 30. 6. 2023 od 17:00 na fotbalovém hřišti v Pavlovicích u Kojetína.

Indiáni v kostýmech vítáni!

 

Těšit se můžete na:

 • 3D lukostřelbu LK Orion
 • indiánské hry a soutěže, zpívání u táboráku, malování na obličej
 • bohaté občerstvení s grilem a trdelníky na ohni
 • možnost přespání (více info na www.pavlovice.cz/kultura)
  • Nutný vlastní dospělák, spacák, karimatka a stan. Zájemce o přespání nahlaste na telefon 773165707 nebo na obecním úřadě do pondělí 26. 6. 2023, , abychom měli snídani pro všechny nocležníky.

hr.jpg

 

2023_občané-a-MDŽ.jpgSetkání občanů

Obecní úřad Pavlovice u Kojetína Vás zve na posezení s občany, které bude spojeno s oslavou MDŽ a proběhne v pátek 10.března od 16 hodin na Sokolovně. Připraven je bohatý program a k tanci i poslechu zahraje kapela SEM TAM.

hr.jpg

 karneval2023.jpgDětský karneval na téma Cirkus

Dámy a pánové, holky a kluci přistupte blíže! Obec Pavlovice u Kojetína vás zve na dětský karneval v cirkusovém stylu.
Těšte se na zábavné SOUTĚŽE, MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ, SLOSOVÁNÍ O CENY a výborné OBČERSTVENÍ!

hr.jpg

týnečáci.jpgVánoční koncert a posezení se souborem Týnečáci

Koncert vánočních písní národopisného hanácko-čuháckého souboru Týnečáci se uskutečnil 8. ledna na zakončení doby vánoční. Po koncertě bylo na obci připraveno posezení pro zájemce s vínem a drobným občerstvením.

hr.jpg

Rok 2022

zpívaní-v-Unčicích-2022.jpgVánoční zpívání u stromečku v Unčicích

Poslední akci v roce bylo tradiční zpívání koled v předvečer Štědrého dne, které si pro nás připravili občané Unčic. 

hr.jpg

rozsvicení-stromu-2022.jpg

Rozsvícení vánočního stromu

Na první adventní neděli jsme slavnostně rozsvítili obecní vánoční strom. Úvodní slovo pronesl pan starosta Tomáš Mládek, který vyzdvihl důležitost bezpečí, klidu a lásky k bližnímu, na které bychom měli zvláště v adventním čase dbát. Vánoční strom požehnal pan farář o. Tomáš Strogan. O kulturní program se postaraly děti z MŠ Dřínov, ale také školáci z obce, kteří si připravili vlastní básničky a písničky. Potom už jsme mohli rozsvítit světla na vánočním stromečku a nasávat (spolu se svařákem) předvánoční atmosféru.

hr.jpg

17.11.2022.jpg

Společné rodinné odpoledne

Makrely z grilu, svařák a čaj nebo pivo a pro děti (ale klidně i pro rodiče a prarodiče) vyrábění vánočních přání z papíru a malování na kamínky. A také oheň, na kterém si každý mohl opéct hada z těsta ve sladké či slané variantě. Tak vypadalo Společné rodinné odpoledne 17. listopadu, pořádané ve spolupráci obce a tělovýchovné jednoty.

hr.jpg

 lampionovy-pruvod-2022_l.jpgSvatomartinský lampionový průvod

Zveme všechny děti i dospělé na Svatomartinský lampionový průvod, který se uskuteční 11. listopadu od 17:00. Trasa začíná v Unčicích na hřišti a povede směrem k sokolovně v Pavlovicích. S sebou si vezměte lampiony, pevné boty do terénu a dobrou náladu. Těšíme se na vás!hr.jpg

podzimni-odpoledne-2022_2_S.jpgPodzimní pavlovské odpoledne

"Podzimní pavlovské odpoledne" se uskutečnilo v neděli 23. října 2022 od 13:00 hodin. Nejprve proběhla drakiáda, ale vzhledem k mírnému vánku, který draci neradi, vyrazily skupinky dětí na pátrání po stanovištích podle mapy. Dospělí mohli fandit fotbalovému týmu v zápase proti družstvu z Čech pod Kosířem a pochutnat si na občerstvení z grilu a udírny.

Fotogalerie

hr.jpg

 plakát_2_záštita.pngNa bicyklech Němčickem 2022

Rekreační cyklistika patří k nejoblíbenějším sportům v České republice. Rekreační cyklista se nesnaží porazit své soupeře, ale právě naopak spolupracovat s vlastním tělem a se svými silami aby se vydal vstříc novým zážitkům v přírodě na čerstvém vzduchu a s radostí. Tradiční cyklistická projížďka Na bicyklech Němčickem 2022 se uskutečnila v Pavlovicích u Kojetína.

Veškeré aktuální informace najdete na Facebook stránce: Na bicyklech Němčickem 2022 - XVI. ročník

hr.jpg

zahajeni-prazdnin-2022_s.jpgPirátské prázdniny

V pátek 1. července jsme spolu s asi čtyřiceti malými piráty vyrazili na dobrodružnou plavbu s lodí Modrá hvězda. Piráti plnili úkoly, luštili tajenku a nakonec našli poklad kapitána Hooka. Po pokladu následovalo letecké překvapení - Ing. Jozef Korčák z Mořic nám popsal a předvedl leteckou akrobacii s modelem letadla. Toto pirátské setkání završila divoká vodní bitva. 

Všem zúčastněným děkujeme, že přispěli k pohodovému průběhu odpoledne.

Zvláštní dík patří Tomášovi a Lukášovi, kteří připravili výborné občerstvení a také Tomášovi a Rosťovi do výčepu, kteří zajišťovali důležitý pitný režim. A děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a úklidu této akce!

Fotogalerie

hr.jpg

david_uličník_S5-22.jpgBenefiční koncert Davida Uličníka

Farnost Pavlovice u Kojetína a Obec Pavlovice u Kojetína připravují odložený benefiční koncert Davida Uličníka s názvem Hořké písně a sladké balady aneb pocta básníkům českého hudebního nebe. Koncert se uskuteční 6. 5. 2022 od 18:00. Cena vstupenky je 300 Kč a výtěžek koncertu poputuje na dofinancování oprav fary, zejména hromosvodu. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na OÚ Pavlovice u Kojetína (po, čt 8-17 hod., út 8-11 hod.). 

Fotogalerie

 hr.jpg

Ukliďme Pavlovice u Kojetína 2022Ukliďme Pavlovice u Kojetína 2022

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. A rukama akce jsou všichni dobrovolníci, kteří se do úklidu aktivně zapojí.

Pojďme společně uklidit nepořádek ve veřejném prostoru Pavlovic a Unčic a následně se setkat u čaje a táboráku. Akce proběhne 2. 4. 2022 od 13 hodin. Další informace budou upřesněny později.

Úklidová akce #34269, Pavlovice u Kojetína (okres Prostějov)

Fotogalerie

hr.jpg

Rok 2021

fotosoutěž-2021_s.jpgVyfoť přírodu 2021

Obec Pavlovice u Kojetína vyhlašuje časosběrnou fotografickou soutěž.

Fotografie na téma „Výsadba v obci ve čtyřech obdobích roku“ pošlete na email fotkypavlovice@gmail.com. Každé období bude vyhodnoceno zvlášť a hlavní cenu získá autor nejlepší fotografie, která bude použita pro kalendář mikroregionu Němčicko pro rok 2022.

Dílčí vyhodnocení proběhne ve čtyřech částech:

 • Jarní část 1. 6. - 20. 6. 2021 - vítězem se stala Aneta Hradilová s fotografií Koupaliště

Aneta Hradilová.jpg

 • Letní část 21. 6. - 31. 8. 2021 - vítězem se stala Markéta Novotná

leto-vitez_s.jpg

 • Podzimní část 1. 9. -29. 10. 2021 - vítězem se stal Václav Procházka s fotografií kostela

Vaclav-Prochazka.jpg

 • Zimní část 1. 11. - 27. 1. 2022 - vítězem se stal Dušan Václavíček s fotografií zasněžených stromů

vitez-zima.jpg

Podrobné informace k velikosti fotografií a pravidlům:

 • Minimální velikost fotografií  1524 x 1087 px
 • Fotografie nesmí být rozmazané 
 • Účastí v soutěži souhlasíte s možným zveřejněním fotografií v obecních tiskových a elektronických materiálech a s uveřejněním v tiskových materiálech Mikroregionu Němčicko
 • Vítězové budou informováni a odměněni po skončení každé části

hr.jpg

Rozsvícení vánočního stromu 2021 - ZMĚNARozsvícení vánočního stromu 2021 - ZMĚNA

Vzhledem k zhoršení epidemické situace a nárůstu počtu nakažených občanů a občanů v karanténě v naší obci bude vánoční stromeček letos znovu rozsvícen prostřednictvím obecního rozhlasu na dálku. V rámci programu promluví pan starosta Milan Lešikar a pan farář o. Tomáš Strogan. Těšit se můžete i na básničky dětí z obce a hudební doprovod.

hr.jpg

david_ulicnik_S_odlozeno.jpgODLOŽENO NA ROK 2022

Benefiční koncert Davida Uličníka

Obec Pavlovice u Kojetína a farnost Pavlovice u Kojetína připravují benefiční koncert Davida Uličníka s názvem Hořké písně a sladké balady aneb pocta básníkům českého hudebního nebe. Koncert se uskuteční dle možností aktuální epidemické situace 26. 11. 2021 od 18:00. Cena vstupenky je 250 Kč a výtěžek koncertu poputuje na dofinancování oprav fary. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na OÚ Pavlovice u Kojetína (po, čt 8-17 hod., út, st, pá 8-11hod.).Koncert proběhne dle aktuálně platných protiepidemických opatření. Potvrzení o bezinfekčnosti a respirátor jsou nezbytné.

hr.jpg

Lampionový průvod zrušenZRUŠENO Svatomartinský lampionový průvod

Zveme všechny na Svatomartinský lampionový průvod, který se uskuteční v sobotu 13.11.2021. Startovat budeme v 17:00 na hřišti v Unčicích a trasa s překvapením povede směrem k fotbalovému hřišti v Pavlovicích. Vezměte s sebou lampiony, pevné boty a dobrou náladu. Drobné občerstvení bude připraveno v cíli.

 

hr.jpg

podzimni-odpoledne-2021_XS.jpgPodzimní rodinné odpoledne

Podzimní rodinné odpoledne se vydařilo. Vítr foukal, sluníčko svítilo... Setkali se zde občané a zástupci spolků, působících v obci - TJ Pavlovice u Kojetína zajistila pitný režim, zástupce farnosti o. Tomáš Strogan požehnal nové přístřešky, myslivci z MS Podlesí Vitčice připravili srnčí guláš, kterého se prodalo 60 porcí a motorkáři z Iron Cavalry LE MC dorazili v rámci jedné z posledních letošních klubových projížděk.

Pavlovské pekařky soutěžily o nejlepší kynuté buchty a děti nechaly proletět draky a potrápily své smysly.

Fotogalerie

hr.jpg

2021_první-pomoc_m.jpgKurz první pomoci

3. 9. 2021 jsme měli opět možnost absolvovat Kurz první pomoci prakticky a pro laiky. Paní lektorka Monika Ševčíková shrnula zásady první pomoci v nejčastějších situacích a vždy jsme měli možnost si ošetření i prakticky a pod dohledem vyzkoušet. Akce se vydařila, počasí nám přálo a doufejme, že tyto nově nabyté znalosti a dovednosti nebudeme moc často potřebovat.

Fotogalerie

hr.jpg

 zahajeni-prazdnin-2021_s.jpgZahájení prázdnin

Obec Pavlovice a Kojetína a TJ Pavlovice u Kojetína, z.s. uspořádali pro všechny občany a zejména děti Zahájení prázdnin, které se uskutečnilo 2. 7. 2021 od 17:00 na fotbalovém hřišti v Pavlovicích. Byl připraven program pro děti ve spolupráci s SDH Věžky, malování na obličej, balonky a cukrová vata a výborné občerstvení z udírny a grilu, pivo, nealko. 

Fotogalerie

  hr.jpg

pavlovicky-disneyland_s.jpgPavlovický Disneyland

Nouzová hra pro všechny věkové kategorie. Úkolem bylo vyluštit šifry a najít obrázek Disney postavičky na místě z šifry. Úspěšní hráči byli odměněni.

Fotogalerie

 Plakáty k akci:

pavlovicky-disneyland-vysledky_m.jpgpavlovicky-disneyland_m.jpg

 

hr.jpg

police-symphony-orchestra.JPGMuzikanti z Police Symphony Orchestra zahrají 30. ledna 2021 živě i v Pavlovicích u Kojetína
Symfonický orchestr Police Symphony Orchestra (PSO) z Police nad Metují připravuje na sobotu 30. ledna 2021 od 15:00 – 15:20 hodin pro posluchače hudební happening „Na slyšenou!“. Ten je koncipován jako živé vysílání pro obyvatele obcí a měst v
celé České republice prostřednictvím místních rozhlasů. Cílem je vnést do veřejného prostoru pozitivní náladu prostřednictvím živé kultury, samozřejmě s veškerým respektem a ohledem na bezpečnost v aktuální situaci.
“S orchestrem chceme poukázat na to, že i v těžké době, je potřeba hledat cesty jak dostat živou kulturu k publiku. Cítíme, jak je nezbytné hledat i cesty k sobě navzájem, a to v jakékoliv době”, vysvětluje záměr orchestru jeho zakladatelka Petra Soukupová a dodává: „Myslím, že v každé době je málo pozitivních zpráv, natož pak v této. Rádi bychom tak k co nejvíce lidem dostali obyčejnou radost prostřednictvím naší hudby. Snad potěší.“
Těšit se můžeme na Krkonošské pohádky, lyrikálové Hladiny s Honzou Sklenářem, zazní hitovka Warvick Avenue v podání Karolíny Soukupové a Mišíkův Sluneční hrob“,

 

Rok 2020

Rozsvícení obce a vánočního stromu

Rozsvícení obce a vánočního stromu

Letos poprvé společně netradičně rozsvítíme nejen vánoční strom, ale i celou obec - světýlka, svíčky a lucerničky, které zdobí naše domy v neděli 29. 11. 2020 od 17:00. Tradiční program zazní z obecního rozhlasu.

Video z rozsvícení vánočního stromu a obce

hr.jpg

podzimní-souznění_s.jpgPodzimní souznění

Zveme vás k netradičnímu prožití tradičních obecních aktivit. V průběhu týdne zveřejníme několik aktivit, které bychom normálně prožili během Podzimního odpoledne. Protože to teď nejde, zveme vás k jejich prožití společně, ale na dálku a budeme rádi za jakékoliv reakce na Facebooku obce

Obecní Facebook stránka

hr.jpg

drakiada1_2020_2_s.jpgPodzimní odpoledne

V případě příznivého počasí a příznivé epidemiologické situace se uskuteční 28. 10. 2020 na fotbalovém hřišti v Pavlovicích Podzimní odpoledne se zábavnými aktivitami pro děti a drakiádou.

Z důvodu nařízení vlády zrušeno.

hr.jpg

 podzimnivyzdoba2020_s.jpgSoutěž o Nejhezčí podzimní výzdobu

Pozor pozor, kulturní komise se rozhodla ocenit mnohé krásné ozdoby našich domů a vyhlašuje soutěž o Nejhezčí podzimní výzdobu. Své příspěvky k oslavě barevného podzimu můžete zaslat ve formě fotografií na email fotkypavlovice@gmail.com. Poté budou umístěny do fotoalba na facebooku, kde bude možné pro ně prostřednictvím lajků hlasovat. Je možné (se svolením) nominovat i výzdobu těch, kteří nemají možnost zaslat fotografie sami. Těšíme se na všechny podzimní krásy!

Vítězem soutěže o Nejhezčí podzimní výzdobu se stala Ladislava Vincencová s rodinou, jejichž fotografie získaly nejvíce hlasů. Děkujeme všem účastníkům i hlasujícím. Fotografie si můžete prohlédnout na Facebooku obce:

Fotoalbum Nejhezčí podzimní výzdoba

hr.jpg

mdz2020_s.jpgOslava MDŽ a posezení se seniory

Poslední společenskou akci před vyhlášením nouzového stavu kvůli epidemii covid19 doprovodila kapela SEM TAM a hojná účast občanů.

Fotogalerie 

hr.jpg

Masopustní posezení u cimbálu cimbal2020_s.jpg

Tradiční Masopustní posezení u cimbálu, organizované TJ Pavlovice u Kojetína, doprovodil soubor Kosár.

 

hr.jpg

karneval2020_s.jpgKarneval

Dětský karneval na téma U nás na farmě se uskutečnil 1. 2. 2020 v sokolovně v Pavlovicích. Účast byla opět hojná, o program se postaral opět pan Bartošík s rodinou. Pro děti bylo připraveno občerstvení, malování na obličej a bohatá tombola. 

Fotogalerie