Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > NPI ČR spustil veřejnou konzultaci k revizi RVP. Zapojit se může každý

NPI ČR spustil veřejnou konzultaci k revizi RVP. Zapojit se může každýNárodní pedagogický institut předložil k veřejné konzultaci výsledky práce odborných pracovních skupin, které se zabývaly revizí Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní a základní vzdělávání (RVP PV a ZV). Veřejná konzultace, do které se může zapojit každý, začala 2. dubna a bude otevřena do 31. května 2024.   Samotná veřejná konzultace je důležitou částí tvorby revize RVP PV a ZV, ale není součástí schvalovacího procesu revize, který proběhne po předání finálního dokumentu na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v září tohoto roku.

Každý zájemce může od 2. dubna zanechat svou zpětnou vazbu k dokumentu revize RVP PV a ZV. K dispozici jsou webové stránky Veřejná konzultace | revize.rvp.cz, kde nalezne nejen detailnější informace o potřebě revize, kdo a jak na ní pracoval a jak se má promítnout do výuky. Také si na nich může prostudovat samotný návrh revize a ve strukturovaném dotazníku se k němu vyjádřit.  

NPI (Národní pedagogický institut) a MŠMT spustilo dotazník na revizi rámcových vzdělávacích programů pro mateřské, základní a střední školy. Odkaz zde: https://prohlednout.rvp.cz 

Obdržené podněty a připomínky poté vyhodnotí odborní garanti a zapracují je do finálního dokumentu návrhu revize RVP PV a ZV, který NPI ČR v září 2024 předá ministerstvu školství.